НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

Кам’янського  навчально-виховного комплексу

Ізюмської районної ради Харківської області

на 2018/2019 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

 

СХВАЛЕНО

на засіданні педагогічної ради НВК

від _____________ протокол №__

Голова педагогічної ради,

директор НВК

_____________А.В.Марченко

м.п.

 

 

                                   ПОГОДЖЕНО

                                                на засіданні ради НВК

                                                                від ____________ протокол №__

                                      Голова ради НВК

                                                                ______________О.Ю.Олексенко

 

 

 

                                                            Пояснювальна записка

до навчального плану

Кам’янського навчально-виховного комплексу

Ізюмської районної ради Харківської області

 на 2018/2019 навчальний рік

 

І. Загальні засади

            Навчальний план складено на основі освітніх програм Кам’янського навчально-виховного комплексу Ізюмської районної ради Харківської області: для школи І ступеня( 1 клас), для школи І ступеня  (2-4 класи), для школи ІІ ступеня  (5-9 класи), для школи ІІІ ступеня  (10 клас),  виконання Законів України «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 №268, від 20.04.2018 № 405, №407, №408, до постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» (1 клас),від 20.04.2011 №462  «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» (2-4 класи), від  23.11.2011 №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» (5-9 класи), від 24.01.2004 №24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», наказів Міністерства освіти і науки України від 22.05.2012 № 615  « Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція)», від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності»,  від 08.05.2015 №518 «Про внесення зміни до деяких наказів», від 22.01.2014 № 28 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України”, Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.2.008-01), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», від 16.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», Статуту Кам’янського навчально – виховного комплексу Ізюмської районної ради Харківської області, листа Міністерства освіти і науки України від 13.06.2018 № 1/9-386 «Щодо особливостей організації діяльності закладів  дошкільної освіти  у 2018/2019 навчальному році».   Навчальний заклад є навчально-виховним комплексом, який у своїй структурі має загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів та дошкільний навчальний заклад і  працює за 5-денним робочим тижнем.

            Навчальна діяльність закладу буде здійснюватися за  навчальними планами:

І. У дошкільному підрозділі:

  • Освітня програма  для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (2016), рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОН України № 1/11- 16163 від 09.11.2015).

ІІ. У шкільному підрозділі:

-у початкових класах:

  • 1- класі -  складеному відповідно до освітньої      програми       І    ступеня   (додаток 2);    
  • 2-4 –х класах -  складеному відповідно до освітньої      програми    І    ступеня    (додаток 2);

-в основній школі:

  • 5 класі -  складеному відповідно до освітньої      програми       ІІ    ступеня   (додаток 2);
  • 6-9-х класах - складеному відповідно до освітньої      програми    ІІ    ступеня   (додаток 2);

-у старшій школі:

  • 10-му класі -  складеному відповідно до освітньої   програми  ІІІ    ступеня   (додаток 2).

            Відповідно до рішення педагогічної ради (протокол від 11.06.2018 №9), з метою підготовки учнів до вибору профілю навчання, підготовки до ДПА, допрофільна підготовка учнів 9 класу буде здійснюватися за природничо-математичним  спрямуванням, а в 8 класі — за суспільно-гуманітарним .

            Навчання у 10 класі здійснюватиметься за філологічним профілем.

            Мережа у дошкільному підрозділі складатиме — 25 вихованців.

            Мережа у шкільному підрозділі складатиме — 10 класів, 94 учні.

Навчальний план складено для загальноосвітнього навчального закладу з українською мовою навчання.

 

ІІ Порядок вивчення окремих навчальних предметів

            Планування освітнього процесу для дітей дошкільного підрозділу здійснюється за лініями розвитку, з реалізацією блочно-тематичного принципу та організацій життєдіяльності вихованців. Організовано навчально-виховну зайнятість за різними формами. Однією з форм роботи є заняття, тип яких визначає вихователь залежно від:

  • спрямованості змісту (предметне, інтегроване, комплексне);
  • дидактичних цілей на формування нових знань (предметні, навчально-ігрові, сюжетно-ігрові), на закріплення засвоєних знань (інтегровані, комплексні, предметні, заняття-змагання, вікторини, конкурси, турніри);
  • способу організації (групові, підгрупові, індивідуальні).

            Планування навчально-виховного процесу здійснюється за освітніми лініями. Модель планування освітнього процесу є модель за режимними моментами. Рівномірно розподіляються види активності за освітніми лініями розвитку протягом дня в залежності від бажань та інтересів дітей. Крім спеціально організованої навчально-виховної зайнятості передбачається самостійна діяльність дітей: продуктивна праця, художня діяльність, гра, спілкування та інші. За планом вихователя здійснюється індивідуальна робота.

      Під час навчально-виховного процесу в дошкільному підрозділі реалізується зміст інваріантної та варіативної складової Базового компонента дошкільної освіти. Зміст інваріантної складової забезпечується через програму для дітей від 2 до 7 років “Дитина”(2016).

Варіативна складова Базового компонента дошкільної освіти реалізується через  інтеграцію змісту парціальних програм у різні види діяльності відповідно до змісту парціальних програм:

«Про себе треба знати, про себе треба дбати»-парціальна програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку(Лист ІІТЗО від 08.11.2013№14.1/12-Г-632); Ця програма інтегрується в такі види занять: здоровя та фізичний розвиток, розвиток, мовлення й культура мовленнєвого спілкування,ознайомлення з соціумом та протягом дня.

«Україна – моя Батьківщина»-парціальна програма національно- патріотичного виховання  дітей дошкільного віку.(Лист ІІТЗО від 25.03.2016.№ 2.1/12-Г-85).Програма інтегрується в такі види занять: розвиток мовлення і культура мовленнєвого  спілкування(художня література), ознайомлення з соціумом, художньо-продуктивна діяльність (ліплення, малювання, аплікація), ознайомлення з природним довкіллям.

«Казкова фізкультура»-парціальна програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (Лист ІІТЗО від 11.06.2014 р.№14.1/12-Г-869) Програма інтегрується в такі види занять: здоровя та фізичний розвиток, у повсякденному житті вихованців.

Робочий навчальний план передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану через навчальні предмети і курси. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачені додаткові години на предмети та курси за вибором, факультативи, індивідуальні та групові заняття. Зміст варіативної складової робочого навчального плану конкретизовано з урахуванням індивідуальних освітніх потреб учнів і можливостей закладу щодо навчально-методичного та кадрового забезпечення.

            Виділяються додаткові години на вивчення предметів освітніх галузей:

            - з метою  виконання навчальних програм:

Я досліджую світ  — 1 клас —  1 година на тиждень,

Українська мова -  3, 4 класи — по 1 годині на тиждень;

Математика – 2, 4 класи –  по 1 годині на тиждень.

З метою вивчення історії, традицій, обрядів українського народу, прищеплення патріотичного виховання додаються додаткові години:

Історія України – 6, 8 класи – по 0,5 години на тиждень;

Історія України – 7 клас –  1 година на тиждень;

З метою кращого засвоєння учнями програмового матеріалу, поглиблення та систематизації знань, підготовки до ДПА, PISA надаються додаткові години:

Алгебра – 9 клас – 1 година на тиждень;

З метою реалізації профільного спрямування надаються додаткові години в 10 класі:

Українська мова – 2 години на тиждень;

Українська література – 2 години на тиждень

Відведено години на вивчення курсу «Харківщинознавство» у 8, 9 класах  по 1 годині на тиждень та  курсу за вибором “Православна культура Слобожанщини” у 5- 8 класах по 1 годині.

З метою розвитку здібностей учнів, з урахуванням інтересів і потреб, розширенням всебічного кругозору відведено години:

На вивчення курсів:

Живу і навчаюсь у родині – 2 клас – 1 година на тиждень;

Елементи геометрії – 3 клас – 1 година на тиждень;

Етика – 5-6 класи – по 1 годині на тиждень;

Релігійні культури сходу: японо-буддійська культура – 5 клас – 1 година на тиждень;

Античність, як основа ставлення культури Заходу – 6 клас -1 година на тиждень;

Вчимося бути громадянами – 7 клас – 1 година на тиждень;

Видатні постаті України середини XVI- XVIІІ – 8 клас – 1 година на тиждень;

Православна культура Слобожанщини – 5-8 класи – по 1 годині на тиждень;( схвалено рішенням педагогічної ради від 23.06.2018 №10).

З метою розвитку здібностей учнів,  урахуванням їх інтересів і потреб відведено години на факультативні курси:

 Профілактика ризикованої поведінки та ВІЛ/СНІДу – 10 клас 1 година;

             У світі літературної казки -5 клас – 05 години на тиждень.

На проведення індивідуальних консультацій та групових занять у 10 класі з історії України, зарубіжної літератури та математики  відведено  по 1 годині на тиждень.

Викладання трудового навчання в 5-10 класах здійснюватиметься за модулями:

5 клас – «Технологія виготовлення виробів з аплікацією»

               «Технологія виготовлення м’якої іграшки»

               «Технологія плетіння з бісеру»

6 клас -  «Технологія виготовлення вишитих виробів»

               «Технологія виготовлення  народної ляльки»

               «Технологія писанкарства»

7 клас –  «Технологія виготовлення виробів в’язаних  гачком»

               «Технологія виготовлення виробів у техніці «макраме»

8 клас -  «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення»

               «Технологія виготовлення виробів зі шкіри»

9 клас –  «Технологія виготовлення виробів, в’язаних спицями»

               «Технологія плетіння виробів із лози»

10 клас- «Проектна технологія у перетворювальній діяльності людини»

               “Технологія ниткової графіки”

                Відповідно до статевих особливостей учнів та їх інтересів, які визначено шляхом проведення анкетування серед учнів, ураховуючи специфіку і потреби школи, навчально-матеріальну базу та освіту вчителя фізичної культури, на засіданні  шкільного методичного об'єднання (протокол №5 від 17.06.2016) затверджено план-графік таких варіативних модулів:

            5 клас – легка атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика (1 рік навчання);

            6 клас - легка атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика (2 рік навчання);

            7 клас - легка атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика (3 рік навчання);

            8 клас - легка атлетика, футбол, баскетбол, волейбол, гімнастика (4 рік навчання);

            9 клас - легка атлетика, футбол,  волейбол (5 рік навчання),

            10 клас - легка атлетика, футбол, волейбол (6 рік навчання);

            Предмети, на які виділяється дробова кількість годин (1,5; 2,5; 3,5) вивчатимуться наступним чином:

 

Предмет

Клас

Кіл-ть годин на тиждень

І семестр

ІІ семестр

Українська мова

2,3,4

3,5

5

4

Літературне читання

2,3,4

3,5

 3

 

4

 

            Решта предметів, на які виділено дробову кількість годин, викладатимуться через тиждень протягом року.

 

 

 

 

ІІІ Структура навчального року

 

              Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, навчальний рік у дошкільному підрозділі Кам’янського НВК розпочинається 1 вересня 2018 року і закінчується 31 травня 2019 року.

          З 01 червня по 31 серпня 2019 року триватиме літній оздоровчий період, під час якого освітня робота буде формуватися  відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту” 2018/2019 навчальний рік розпочинається 1 вересня 2018 року святом - День знань - і закінчується не пізніше 1 липня 2019 року.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

 І семестр - з 1 вересня по 28 грудня 2018 року,

 ІІ семестр - з 15 січня по 31 травня 2019 року

             Орієнтовні терміни канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться:

осінні – з 19 жовтня по 26 жовтня;

зимові – з 28 грудня по 12 січня;

            весняні – з 22 березня по 29 березня;

літні –  з 31 травня  по 31 серпня.  

Додаткові канікули для учнів 1 класу  - з 16.02.2018 по 22.02.2019 року.

            У дошкільному підрозділі тривалість фронтальних занять для різних підгруп залежно від віку дітей становить:

  • Для дітей п’ятого року життя – 20—25 хвилин;
  • Для дітей шостого року життя – 25-30 хвилин.

Тривалість перерв між заняттями – 10 хвилин.  

            У шкільному підрозділі початок занять о 8.30.

Тривалість уроків

 у 1 класі — 35хв.,

 2 - 4класи — 40хв.,

 5 -9,  10 класи — 45хв.

Тривалість перерв — 10 хв., а після 2 та 3 уроків — по 20 хв.

 Відповідно до  рішення педагогічної ради від 31.08.2018  №12 протягом навчального року для учнів  початкових та 5-6 класів організовуються навчальні екскурсії та  навчальна  практика, а в кінці навчального року для учнів 7 – 8, 10 класів. Оцінювання, форми проведення практики визначаються педагогічною радою НВК.

У випускних 4, 9 класах  проводиться  державна  підсумкова атестація  навчальних досягнень учнів відповідно до чинного законодавства у терміни визначені Міністерством освіти і науки України.

.

 

 

Директор НВК                                А.В.Марченко

 

 

                                                 Додаток  2

                                                                               складений відповідно до освітньої      програми

                                     І    ступеня      (1 клас)

                                                                               Кам’янського  навчально-виховного комплексу  

                                        Ізюмської районної ради

                                                                               Харківської області

                                                                               (схвалено педагогічною радою

                                                                               протокол №8 від 07.06.2018)

 

Навчальний план

для учнів 1 класу початкової школи з українською мовою навчання

 

 

Навчальні предмети

Кількість годин

на рік

1 кл.

Інваріантний складник

Українська мова (навчання грамоти)

 

7

Іноземна мова (англійська )

2

Математика

4

Я досліджую світ

Природознавство

2+1

Основи здоров’я

1

Дизайн і технологія

1

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Фізична культура

3

 

 

19+3+1

Варіативний складник

Проведення індивідуальних

консультацій та групових занять

-

 Додаткові години для вивчення предметів освітніх                                      

галузей

1

Гранично допустиме тижневе/ річне навчальне

навантаження учня

20

Сумарна кількість навчальних годин, що фінансуються з

бюджету (без урахування поділу на групи) 

23

 

 

Директор НВК                                                               А.В.Марченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Додаток  2

                                                                               складений відповідно до освітньої      програми

                                           І    ступеня      (2 - 4 класи)

                                                                               Кам’янського  навчально-виховного комплексу 

                                        Ізюмської районної ради

                                Харківської області

                                                  (схвалено педагогічною радою

                                               протокол №8 від 07.06.2018)

Навчальний план

для учнів 2-4 класів початкової школи з українською мовою навчання

 

Навчальні

предмети

Кількість годин на тиждень

у класах

 

2

3

4

Українська мова

3,5

3,5+1

3,5+1

Літературне читання

3,5

3,5

3,5

Іноземна мова   (англійська)

2

2

2

Математика

4+1

4

4+1

Природознавство

2

2

2

Я у світі

-

1

1

Музичне мистецтво

1

1

1

Образотворче мистецтво

1

1

1

Трудове навчання

1

1

1

Інформатика

1

1

1

Основи здоров'я

1

1

1

Фізична культура**

3

3

3

Усього

20+3+1

21+3+1

21+3+2

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних  консультацій та     групових занять

2

2

2

Курс за вибором

         1

 

        1

 

-

Живу і навчаюсь у родині

1

 

 

Елементи геометрії

 

1

 

Проведення індивідуальних консультацій та групових занять

-

-

-

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

 

22

     

      23

 

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і

варіативної складових, що фінансується з бюджету (без

урахування поділу класів на групи)

 

       25

     26

    26

 

Директор НВК                                                               А.В.Марченко

 

                Додаток  2

                                                                               складений відповідно до освітньої      програми

                   ІІ    ступеня     

                                                                               Кам’янського  навчально-виховного комплексу 

                                        Ізюмської районної ради

                               Харківської області

                                                  (схвалено педагогічною радою

                                                протокол №8 від 07.06.2018)

 

Навчальний план
для учнів 5 класу з навчанням українською мовою

 

Предмети

Кількість годин

на тиждень у класі

5

Українська мова

3,5

Українська література

2

Іноземна мова   (англійська)

3

Зарубіжна література

2

Історія України (вступ до історії)

1

Музичне мистецтво

1

Образотворче мистецтво

1

Математика

4

Природознавство

2

Трудове навчання

2

Інформатика

1

Основи здоров’я

1

Фізична культура**

3

Разом

23,5+3

Додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації

3,5

Курси за вибором

3

Етика

1

Релігійні культури Сходу:японо-буддійська культура

1

Православна культура Слобожанщини

1

Факультативні курси, індивідуальні заняття

0,5

У світі літературної казки

0,5

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

Всього (без урахування поділу класів на групи)

27+3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор НВК                                                               А.В.Марченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                Додаток  2

                                                                               складений відповідно до освітньої      програми

                   ІІ    ступеня     

                                                                               Кам’янського  навчально-виховного комплексу 

                                        Ізюмської районної ради

                               Харківської області

                                                 (схвалено педагогічною радою

                                              протокол №8 від 07.06.2018)

Навчальний план

 для учнів 6-9 класів з українською мовою навчання і вивченням мови корінного народу,

національної меншини

 

Предмети

Кількість годин

               на тиждень у класах

6

7

8

9

Українська мова

3,5

2,5

2

2

Українська література

2

2

2

2

Іноземна мова (англійська)

2

2

2

2

Російська мова

2

2

2

2

Зарубіжна література

2

2

2

2

Історія України

1+0,5

1+1

1,5+0,5

1,5

Всесвітня історія

1

1

1

1

Основи правознавства

-

-

-

1

Музичне мистецтво

1

1

-

-

Образотворче мистецтво

1

1

-

-

Мистецтво

-

-

1

1

Математика

4

-

-

-

Алгебра

-

2

2

2+1

Геометрія

-

2

2

2

Природознавство

-

-

-

-

Біологія

2

2

2

2

Географія

2

2

2

1,5

Фізика

-

2

2

3

Хімія

-

1,5

2

2

Трудове навчання

2

1

1

1

Інформатика

1

1

2

2

Основи здоров’я

1

1

1

1

Фізична культура**

3

3

3

3

                                 Разом

27,5+3+0,5

29+3+1

29,5+3+0,5

31+3+1

Додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації

3,5

3

3,5

2

Курси за вибором

3

2

3

1

Харківщинознавство

 

 

1

1

Етика

1

 

 

 

Розмаїття релігій і культур світу

1

 

 

 

Вчимося бути громадянами

 

1

 

 

Видатні постаті України середини  ХVI XVIII століть

 

 

1

 

Православна культура Слобожанщини

1

1

1

 

Факультативні курси, індивідуальні заняття

-

-

-

-

Гранично допустиме навчальне навантаження

31

32

33

33

Всього (без урахування поділу класів на групи)

31+3

32+3

33+3

33+3

 

Директор НВК                                                                      А.В.Марченко

              

 

            

                 Додаток  2

                                                                               складений відповідно до освітньої      програми

                                          ІІІ    ступеня      (10 клас)

                                                                               Кам’янського  навчально-виховного комплексу 

                                        Ізюмської районної ради

                               Харківської області

                                                  (схвалено педагогічною радою

                                               протокол №8 від 07.06.2018)

 

Навчальний план

для учнів  10 класу з навчанням українською мовою

 

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

10

                       Профільні предмети                                                8

Українська мова

2+2

Українська  література

2+2

                     Базові предмети                                                         23

Зарубіжна література

1

Іноземна мова (англійська)

2

Історія України 

1,5

Всесвітня історія

1

Громадянська освіта

2

Математика (алгебра і початки аналізу)

1,5

Математика ( геометрія)

1,5

Біологія і екологія

2

Географія

1,5

Фізика і астрономія

3

Хімія

1,5

Фізична культура4

3

Захист Вітчизни

1,5

           Вибірково-обов’язкові предмети                                      3

Технології

1,5

Інформатика

1,5

                                           Разом

27+3+4

Додаткові години 1 на профільні предмети, окремі базові предмети, спеціальні курси, факультативні курси та індивідуальні заняття

 

8

Курси за вибором

-

Факультативні курси, індивідуальні заняття

4

Профілактика ризикованої поведінки та ВІЛ/СНІДу

1

Індивідуальні та групові заняття з історії України

1

Індивідуальні та групові заняття з математики

1

Індивідуальні та групові заняття із зарубіжної літератури

1

Гранично допустиме тижневе навантаження на учня

33

Всього фінансується (без урахування поділу класу на групи)

38

 

Директор НВК                                                                     А.В.Марченко